21.6.2013 Nejaktivnějším regionem v opravách, zimou poničených cest, je zatím Moravskoslezský kraj. Cestáři ze Správy silnic MSK do této chvíle opravili už 44 procent zaregistrovaných výtluků. „Letošní zima nás potrápila a její následky se snažíme co nejrychleji odstranit. Informace ze serveru Výmoly.cz o nebezpečných dírách na vozovce jsou pro nás cenné a také rychlé,“ konstatoval ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm.
 
Na druhém místě se ze 40 procenty drží Zlínsko a třetí je Královehradecký kraj (36 procent). Naopak na chvostu jsou zatím středočeský region, Vysočina a Ústecko. „S následky povodní se potýkají některé kraje i správci silnic. Uzávěrku hlasování jsme proto posunuli na 15. července, konečné výsledky vyhlásíme o týden později," uvedl Jiří Cívka z Nadace pojišťovny Generali.
Čeští motoristé od začátku roku už vyfotili a pověsili na server Vymoly.cz 3000 silničních výtluků a poničených úseků. Silničáři z nich dosud opravili 27 procent. "Letos očekáváme, že celoroční republikový průměr bude ještě vyšší než loni. Mohl by se pohybovat až kolem poloviny spravených výtluků," doplnil zakladatel projektu Petr Čaník. Minulý rok se podle něj cestáři vypořádali s téměř 40 procenty nahlášených děr.