1.6.2013 Řidiči, kteří budou projíždět Frýdkem-Místkem směrem na Slovensko a do Polska, a také cestující autobusy by měli počítat s dopravními komplikacemi. Kvůli nutným opravám omezí Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD) na čtyři měsíce dopravu na strategickém silničním tahu v Moravskoslezském kraji. 

Silniční estakádu (most ev. č. 48 – 051, v blízkosti sportovní haly) na průtahu mezinárodní silnice E462 ve Frýdku-Místku rekonstruuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky od loňského listopadu. Most bylo nutné opravit kvůli celkově špatnému stavebně technickému stavu. V současné době probíhají opravy na jeho spodní stavbě a demolice středových říms, chodníků a cyklostezek. Zároveň se připravuje rekonstrukce tzv. horní stavby (vozovky a mostovky), kterou budou provázet i zásadní dopravní omezení provozu na mezinárodní silnici č. I/48 (R48) a silničního provozu ve městě.

Od června do září bude na silniční estakádě (ev. č. 48 – 051) doprava svedena vždy na jednu polovinu mostu, druhá polovina se bude opravovat.

Od 1. června bude uzavřen jízdní pás ve směru od Českého Těšína do Příbora.

Od 1. srpna bude uzavřen jízdní pás ve směru od Příbora do Českého Těšína, práce potrvají do konce září.

„Stávající čtyři jízdní pruhy budou nahrazeny zúženým, takzvaným 2+1 uspořádáním. To znamená, že dvěma jízdními pruhy bude vždy vedena doprava ve směru z Místku do Frýdku (směr Český Těšín); jedním jízdním pruhem bude vždy vedena doprava ve směru z Frýdku do Místku (směr Příbor). Doprava ze silnice č. I/48 k autobusovému a vlakovému nádraží bude střídavě, podle uzavřeného úseku, vedena po objízdné trase – ulicí T.G.Masaryka a Nádražní,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy moravskoslezského krajského úřadu Ivo Muras.

Upřesnil, že linek veřejné dopravy a obsluhy autobusového a vlakového nádraží ve Frýdku-Místku se omezení výrazně nedotknou. „Linkové autobusy budou vedeny po objízdné trase - ulicích T. G. Masaryka a Nádražní. Zejména v ranní a odpolední dopravní špičce může docházet k mírnému opoždění spojů. Situaci budeme sledovat, v případě potřeby dojde k úpravě jízdních řádů, uvedl Ivo Muras.

Požádal řidiče o trpělivost a ohleduplnost, dodal, že aktuální informace o provozu najdou na adrese: www.dopravniinfo.cz.

Na havarijní stav obou mostů vedení Moravskoslezského kraje dlouhodobě Ředitelství silnic a dálnic České republiky upozorňovalo. „Už při přípravě generální opravy jsme žádali, aby se práce na mostech občanů dotkly co nejméně a nepříjemná dopravní omezení byla provedena v klidnějším období prázdnin a spojila se v jednom roce i s rekonstrukcí mostu přes Ostravici. I přesto, že obě stavební povolení jsou vydána více než dva roky, opakovaně jsme apelovali na vedení Ředitelství silnic a dálnic a ministerstvo dopravy, aby stát potřebnou rekonstrukci neodkládal,“ upozornil náměstek hejtmana pro dopravu Daniel Havlík.