stin

14.11.2016 Oblast vysokého tlaku vzduchu ustoupí ze střední Evropy k jihovýchodu. Počasí u nás začne v úterý od severozápadu ovlivňovat teplá fronta, která bude během středy přecházet přes naše území dále k východu.

V úterý (15.11.2016) očekáváme během odpoledne a večera od severozápadu postupně déšť nebo déšť se sněhem, místy mrznoucí s tvorbou ledovky. Večer na Moravě a ve Slezsku zpočátku místy i sněžení. Mrznoucí déšť s tvorbou ledovky očekáváme místy i v noci na středu a ve středu ráno, zejména v severovýchodní polovině území. Na východě území může tvorba ledovky pokračovat až do středečních odpoledních hodin.

Lokálně se při mrznoucím dešti očekává tvorba ledovky. Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

 

  • Při silné ledovce hrozí nebezpečí četných úrazů a vysoké nehodovosti.
  • V případě jízdy autem sledovat dopravní zpravodajství a jezdit mimořádně opatrně. Počítat s výrazným prodloužením doby jízdy.
  • Při déletrvajícím dešti v důsledku tvorby ledovky na stromech, stožárech, drátech elektrického vedení a dalších předmětech nebezpečí padajících větví nebo lámání stromů, pravděpodobné výpadky v dodávce elektřiny, problémy v energetice apod.