stin
1.3.2016 V Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském kraji napadne 5 až 15 cm nového sněhu, v okrese Frýdek-Místek v polohách pod 600 m n. m. očekáváme 10 až 25 cm. V polohách nad 600 m n. m. v oblasti Beskyd napadne kolem 30 cm, v Bílých Karpatech kolem 20 cm nového sněhu.

Tato výstražná informace ruší výstrahu na novou sněhovou pokrývku pro Čechy a vydává výstrahu na novou sněhovou pokrývku pro východ našeho území. 


Tlaková níže se středem nad Slovenském a Maďarskem postupuje dále k severovýchodu a její vliv na počasí u nás bude slábnout. Dnes se v Čechách ještě bude místy vyskytovat občasné sněžení, ale bude slabé, v polohách pod 300 m n. m. i déšť se sněhem. Většinou zde do půlnoci napadne do 3 cm nového sněhu.

Ve východní polovině Moravy a ve Slezsku se vykytuje déšť nebo déšť se sněhem, na severovýchodě ve všech polohách sněžení. Na Moravě zpočátku nad 500 m, později i zde v nižších polohách bude déšť přecházet do sněžení.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

  • Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.
  • Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.
  • Na horách sledovat informace Horské služby a dodržovat jejich pokyny. (http://www.horskasluzba.cz).
  • Mokrý sníh způsobí škody na lesních porostech, elektrických vedeních apod.
Zlínský kraj, Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj

sníh    Vysoká nová sněhová pokrývka od 01.03.2016 07:00 do 02.03.2016 00:00