stin

19.4. 2017 Nový příval sněhu, silný vítr, místy snížená viditelnost a předpověď dalšího sněžení – tak vypadá dnes ráno situace na silnicích v Moravskoslezském kraji. V nižších polohách padá sníh s deštěm a srážky se na silnicích rozpouští. Na horách zvláště ve vyšších polohách Jeseníků, kde sněžilo celou noc a je chladněji, se sníh drží a vlivem silného větru se mohou vytvářet sněhové jazyky. Hlavní tahy jsou sjízdné, po chemickém posypu mokré. Silničáři prioritně upravili silnice I. tříd, následovat budou komunikace II. a III. tříd. Klidnější situace je v Ostravě a na Karvinsku, jinde zvláště na Bruntálsku fouká silný vítr a hustě sněží.


Silnice na Bruntálsku a Rýmařovsku jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, přes Vidly, kde byl spád sněhu největší, je to možné pouze s mimořádnou opatrností. V noci se v okolí Hvězdy směrem na Ovčárnu tvořila bílá tma a nedalo se rozeznat, kde končí krajnice, jeden sypač sjel mezi Rudnou a Malou Morávkou do navátého sněhu a zapadl.   Nyní je na Bruntálsku v terénu 9 aut, povoláni byli externisté s traktory a v průběhu dopolední směny budou předělávat další auta na zimní provoz. Stále silně sněží a fouká silný vítr.

Na Frýdecko-Místecku vyrazili silničáři do terénu po půlnoci, projeli asi 300 kilometrů na hlavních trasách. Nyní padá sníh s deštěm, fouká silný vítr a silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Novojičínsku sněží, napadlo průměrně 4  až 8 centimetrů sněhu. Silnice jsou chemicky ošetřené a sjízdné.

Na Opavsku sněží a fouká tam silný vítr. V terénu je veškerá technika. Na silnicích se tvoří rozbředlá vrstva sněhu, místy se vytváří sněhové jazyky. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.